Ми в соцмережах:
Підписатись

Скара Бра (Scara Brae) на Оркнейських островах – неолітичне поселення, старше за Піраміди

Фильтровать по дате
Все актуальные новости и акции на 7 июня 2018 года
Выберите другую дату
scara brae

Одне з найвідоміших відкриттів сучасної археології: в 1850 році бурхливий шторм розорював затоку Скайл на Оркнейских островах на північний схід від материкової частини Шотландії, відкривши поселення часів неоліту Скара Бра, поховане під піщаними дюнами. Це найкраще збережене неолітичне поселення у Північній Європі, і це відкриває нам унікальне вікно в життя фермерів, які жили там між 3200 і 2500 до н.е.


Чудесне збереження в століттях завдяки дизайну оригінальних будівельників, які поховали стіни кам'яних плит до рівня покрівлі в глинистих грунтах та відходах, щоб забезпечити ізоляцію та захист від руйнування часом.


Таке тісно ув'язнене та комунальне життя села було незвичним у цих ранніх сільськогосподарських спільнотах, окремі садиби вважалися за краще, але Скара Бра, здається, була дуже близькою спільнотою з невеликою кількістю для неконформістів. Кожен будинок має такий же макет для приблизно сімейного розміру житлової площі (близько 40 квадратних метрів).


Доступ до будинків був через невеликий дверний простір, який був заблокований плитою з каменю. Це показує, що безпека була важливою для мешканців, але таємність для сімейного підрозділу також була дуже важливою. Макет Скара Бра, хоча він дуже сильно спрямований на поселення громади, робить такий тип конфіденційності можливим.


Напроти дверей, великі кам'яні комори все ще залишаються незмінними, де можуть бути відображені важливі об'єкти, але під кам'яним комодом також були знайдені секретні простори для тих об'єктів, які сім'ї не хотіли демонструвати. З обох боків від житлової площі були кам'яні ліжка, які були б наповнені брекеном і вереском і покриті шкур тварин.


scara brae

Неолітичний будинок у Скара-Бре, острів Оркней, Шотландія


Село складалося з десяти згрупованих будинків, зроблених із кам’яних плит у земляних дамбах, які забезпечували опору для стін. У хатах були кам'яні вогнища, ліжка, шафи. Примітивна каналізаційна система з «туалетами» і стоками в кожному будинку опинилася в океані. Воду використовували для змивання відходів у каналізацію.


Це місце було населено приблизно з 3180 р. до н. е. приблизно до 2500 р. до н. е. і є найповнішим селом неоліту в Європі. У середньому кожен будинок має площу 40 квадратних метрів, і здається ймовірним, що в будь-який момент часу в Скара-Бра проживало не більше 50 людей.


Источник: NationalGeographic
Кумарі Кандам. Загублений континет Лемурія?
Далі на схід від півострова Індія - подібна історія, хоча, ймовірно, вона менш відома порівняно з Атлантидою. Це „загублений континент” Лемурії, який часто пов’язують з легендою про Кумарі Кандам носії тамільської мови
30.6.21
Ксар Драа в Тімімуні, Алжир
Ксар Драа в Тімімуні, Алжир, — це стародавні руїни, що височіють посеред океану дюн
21-01-2023
Imago Mundi Найдавніша Карта Світу з Вавілону 500 р BC
Найдавнішою відомою картою світу є Вавилонська карта світу, відома як Imago Mundi. Ця карта датується 5 століттям до нашої ери
08-10-2023
Answear UA