Ми в соцмережах:
Підписатись

Загадка втраченого легіону

Фильтровать по дате
Все актуальные новости и акции на 7 июня 2018 года
Выберите другую дату

У місті, розташованому в південно-західній провінції Ганьсу в Китаї, південна частина округу Юнчан, стверджують, що мешканці є нащадками давно втраченого Римського легіону.


Місто Ліцян чотири з половиною тисяч миль від Риму, яке солдатським темпом треба було йти більше року.


Хоча може здатися надзвичайним, що між Римською та Китайською імперіями практично немає прямого контакту, це можна пояснити економічно.


На основному торговельному шляху "Шовковий шлях" переважають парфяни та кушани, які обидва захищали їх вигідні ролі як посередників. Але існування цих прибутків не уникнуло уваги деяких більш жадібних генералів Риму.


Римська імперія в той час була дуже успішною. Це була найдовша європейська політична структура в історії. Імперія несла свою мову та звичаї, де б вона не була, від шотландських підніжжя до перських пустель.


Є письмові та археологічні докази того, що римляни використовували найманців з іракського регіону для патрулювання стіни Адріана.


Однак виlносини не завжди були такі добрі між римлянами та різними монархами, що правили в Перській імперії. Ще в 53 р. До н.е., римські солдати були задіяні в катастрофічній битві з іракськими парфянами в Каррахе, в південно-східній Туреччині.


Римську армію очолив генерал Марк Крас, найбагатша людина в Римі. Це була марна спроба розширити сферу охоплення імперії глибше на схід і взяти під контроль торгівлю Шовковими шляхами.


Однак, після страждань від страшних втрат від легендарних парфянських стрільців, генералу погрожували заколотом, якщо він не погодиться на перемир'я.


На жаль, на зустрічі з парфянським генералом Суріною Крас втратив терпіння.


Крас і його генерали були вбиті разом з майже 20 тисячами військ. Легенда свідчить, що Сурена вилив розтоплене золото в горло Краса, щоб задовільнити жадібність свого ворога.


Квестер Краса, Гай Лонгінус, повернувся з 10 000 солдатів, що залишилися в Сирії, де він керував два роки, успішно захищаючи територію від подальших нападів Парфян.


Річка Євфрат була тоді створена як де-факто кордон між двома державами, і ця межа залишалася на місці протягом століть.


Історії говорять, що більш ніж 10000 римських легіонерів були захоплені парфянами та депортовані до східної кордону в Туркменістані, де вони повинні були поселитися і одружитися на місцевому населенні.


Місто, Олександрія Маргіана (Merw in turkmen), розташовувалося на Шовковому шляху, і приймало купців, мандрівників і солдатів долі до Риму до Китаю.


Саме тут починається таємниця. Через 17 років після битви при Каррахі відбулася чергова військова зустріч: битва на Жижі.


Зустріч являла собою конфлікт між китайцями та Сіонгну, на яких, за даними китайських літописців, солдати-найманці використовували формування "риба".


Битва велася в Казахстані, швидше за все, в Таразі на річці Талас – це найбільш західна межа, яку досягалося китайською армією.


У 40-х роках Оксфордський професор китайської історії Гомер Х. Дубс висунув теорію, згідно з якою формування "риба" стало помилковим перекладом з китайського, фактично, це була римська "тестуудо"" чи "черепаха".


Місто під назвою Ліцян було заселено після цієї битви військовополоненими, які отримали землю від китайського генерала Чен Тан. Це твердження Дубса про те, що ці полоненини були втраченим римським легіоном, що залишилися в живих Каррахей, а пізніше і Жижі.


Поєднання точок між двома битвами не так вже й неможливе. Цілком вірогідно, що ноу-хау римського війська змогло подорожувати по Шовковому шляху так само легко, як і предмети торгівлі.


Але є проблеми з цією історією. В 36 р. До н.е., наймолодші чоловіки армій генерала Краса могли б наближатися до сорока років, найстаріші – до п'ятдесяти.


Можливо, що їхня служба амбіційному воєначальнику була їхнім останнім шансом на славу та можливість купувати вихід на пенсію на римській батьківщині.


Однак, якщо це була мета, то їхні боги, напевно, забули їх, так як Ліцян вдвічі перевищує відстань від Риму.


Поки не було археологічних доказів на підтвердження цієї теорії, хоча й доводилося, що за майже 20 років у вигнанні, до того моменту, коли вони досягли провінції Ганьсу, вони принесуть з собою дуже мало, якшо це були римляни.


Те, що прихильники цієї теорії називають доказом, є спадщиною ДНК, яка нібито залишається.


Місцевий чоловік Cai Junnian, або "Cai roman" для своїх друзів, стверджує, що його прадід знає про римські гробниці в горах Кіліану з півтора дня ходу від Ліцяна.


Яннин має відмінні зелені очі і рум'яний колір обличчя, що суперечить традиційним китайським особливостям. Він став місцевою знаменитостью і навіть прилетів до Шанхаю, щоб відвідати італійське консульство для зустрічі з його "родичами".


Щоб довести зв'язок, вчені взяли зразки ДНК у жителів і показали, що в деяких випадках європейські маркери складають приблизно 53% профілю ДНК.


Жителька Гу Міін народилася зі світлим волоссям. Її батько Гу Цзяньмін сказав: "У школі вони називають її "жовтим волоссям ". Перш ніж ми розповіли про римлян, ми не мали жодного уявлення про це. Ми бідні і не маємо сімейного храму, тому ми не знаємо про наших предків".


Проте професор Сі Сяодун, генетик з університету Ланьчжоу, скептично ставиться до цього. "Навіть якщо вони є нащадками Римської імперії, це не означає, що вони обов'язково від римської армії", - сказав він. "Імперія охопила велику територію. Багато солдатів було набрано на місцевому рівні, тому все можливе ".Джерело: WarhistoryOnlineГерманська та балто-слов'янська мови. Індоанатолійська батьківщина – на Кавказі
Молодші сини ямних скотарів, які були виключені з правонаступництва, повинні були домагатися свого статку самостійно. У рамках урочистого ритуалу вони кидались на вовчі шкури, а потім роялися у войовничих бандах, щоб придбати власне стадо шляхом крадіжки худоби
28.5.2020
NASA запускає "Психо", робота для дослідження астероїду, який коштує більше, ніж наша глобальна економіка
NASA збирається розпочати будівництво свого космічного корабля. Названий Психо, він дослідить астероїд завширшки 140 миль / 226 кілометрів під назвою «16 Психея». Сьогодні це пройшло важливу віху
10 липня 2020
з Колумбії в Полінезію 800 років тому: Хейярдал був правий
Про те, що жителі Полінезії ще до європейської колонізації могли контактувати з Новим світом, вчені підозрювали давно. Видатний мандрівник Тур Хейєрдал навіть вважав, що
16/07/2020