Ми в соцмережах:
Підписатись

Воїн з Капестрано. Доримська Італія

Фільтр по даті
Новини на 1 січня 2024 року
Оберіть іншу дату


Воїн з Капестрано. Доримська Італія


У 1934 році фермер, який працював на своєму винограднику неподалік від міста Капестрано в Абруццо, Італія, знайшов закопану статую того, що, здавалося, було воїном. Передня частина була сильно потерта, а задня в ідеальному стані. Він був зламаний нижче колін, але основа з ногами та капелюх були знайдені недалеко.


Подальші розкопки виявили понад 100 могил, що належали селу шостого століття до н.е. Люди займалися вівчарством і жили дуже важко, середня тривалість життя становила 25 років для жінок і трохи більше для чоловіків.


Це були вестіни, одне з багатьох корінних доримських племен, які розмовляли дуже схожими діалектами мови під назвою оскан, близькою до латини та походили від індоєвропейської рідної мови під назвою сабельська. Тоді Римом правили етруски, доки останній цар не був скинутий у 509 році до нашої ери і не була заснована Римська республіка.


Статуя вища за людські останки на цвинтарі: 171 см без головного убору та постаменту. Висічений з єдиного блоку вапняку, він зображує воїна, що стоїть між двома стовпами, які сягають його пахв. На зовнішній стороні кожного стовпа вигравірувано спис, а на передній частині правого стовпа є вертикальний напис, який був остаточно розшифрований у 2010 році:


«Анініс зробив цю статую царя Невія Помпія».


Ким був король Невій Помпій, є предметом припущень, але здається ймовірним, що це був могутній цар Вестіні Невій Помпуледій, тоді як Анініс міг бути різьбярем або тим, хто заплатив за статую.


Воїн носить капелюх з дуже широкими полями, нижня сторона якого прикрашена трьома концентричними колами. Здається, що обличчя закрите маскою, яка залишає відкритими очі та рот, а вуха пофарбовані в червоний колір. Навколо шиї потрійний ланцюжок з квадратним амулетом, а на грудях і спині два кільця, що тримають вузликові ремінці, прикріплені до прикрашеного меча та топірця. На правій руці гладкий браслет, а рука лежить на грудях, торкаючись меча та сокири. На лівій руці є два браслети, один із прикрасами-підвісками, а рука лежить у такому ж положенні, як і інша, але на животі.


Воїн також носить великий військовий пояс, який видно зі спини, трохи вище сідниць, до якого прикріплений невеликий трикутний фартух і прикрашена пов’язка, що повторює вигин стегон і закінчується в промежині, прямо під невеликим розрізом, який виглядає як зображення жіночої статі – надзвичайно незвичайне зображення в той час, коли воїнів-чоловіків завжди показували з атрибутами. Так само стегна широкі, а талія тонка, як у жінки, хоча повна відсутність грудей бентежить.


Також інтригує постава рук воїна, яка дуже схожа на кельтського воїна з Гіршландена, також датованого шостим століттям до нашої ери та знайденого поблизу Штутгарта на південному заході Німеччини. Обличчя, з іншого боку, нагадує обличчя нурагічних гігантів з Монте-Прама, датованих між 900 і 750 роками до нашої ери та знайдених на Сардинії. Вони тримають над головою великий щит, який відрізняється від великого капелюха, який носить наш воїн, але, здається, схожий за своїм використанням.


Насправді, хоча статуя має свої особливі та унікальні характеристики, вчені виявили схожість з етруським, італійським, кельтським і греко-архаїчним стилями, підтверджуючи існування широких торгових мереж, які служили засобом культурного обміну. Завдяки страхітливому вигляду, дивовижній майстерності виготовлення обладунків, міжкультурним зв’язкам і невизначеній статі воїн Капестрано є однією з найбільш яскравих і захоплюючих реліквій ранньої італійської історії.Палка-копалка – самый первый ручной инструмент в истории
Вы удивитесь, но точного определения ручной инструмент не получил до сих пор. В ГОСТах, нормативах и стандартах пошли по пути приставок: для земляных работ, для слесарных, подъемных и так далее
2019
Кумарі Кандам. Загублений континет Лемурія?
Далі на схід від півострова Індія - подібна історія, хоча, ймовірно, вона менш відома порівняно з Атлантидою. Це „загублений континент” Лемурії, який часто пов’язують з легендою про Кумарі Кандам носії тамільської мови
2021
Вилла Монастеро (Villa Monastero)
Вилла Монастеро (Villa Monastero) в Варенне (Varenna), выполненная в эклектическом стиле и уютно расположенная на берегу озера Комо
раніше
Answear UA