Ми в соцмережах:
Підписатись

Рунний камінь Березань

Фільтр по даті
Новини на 1 січня 2024 року
Оберіть іншу дату


Рунний камінь Березань


Рунний камінь Березань — історичний артефакт, розташований на острові Березань в нижній течії річки Дніпро перед її впадінням у Чорне море на території сучасної України.


Цей рунічний камінь, виявлений у 1905 році Ернстом фон Штерном, професором з Одеси, є свідченням багатої історії острова.


Сам рунічний камінь має 48 см (19 дюймів) у ширину, 47 см (19 дюймів) у висоту та 12 см (4,7 дюймів) у товщину. Нині зберігається в музеї Одеси.


Напис на рунічному камені зберігся повністю, з гравіюваннями довжиною приблизно 8 см і глибиною 0,75 см. В тексті сказано:


«Грані зробив це склепіння на згадку про Карла, свого партнера».

Рунний камінь був створений варязьким (вікінгом) торговцем на ім'я Грані як данина пам'яті його ділового партнера Карла. Обидві особи, ймовірно, були з Готланда, Швеція.


Острів Березань, де було знайдено рунічний камінь, відігравав значну роль у морській торгівлі, слугував притулком для скандинавських кораблів, що прямували торговим шляхом із варяг у греки. Він давав важливий відпочинок для мандрівників, які плавали в складних водах Дніпра з перешкодами, з якими вони стикалися під час подорожі.


Цей унікальний рунічний камінь виступає як чудовий історичний маркер, який представляє перетин культур, торгівлі та пам’яті в стародавньому регіоні Київської Русі.Народ Йоруба походять із Стародавнього Єгипту?
Джонсон, відомий історик, стверджує, що йоруби емігрували з Верхнього Єгипту до Іфе, що підтверджується існуванням скульптур, відомих як «Мармур Іфе». Ці скульптури, які приписують раннім предкам народу йоруба, демонструють єгипетські риси
2023
Ксар Драа в Тімімуні, Алжир
Ксар Драа в Тімімуні, Алжир, — це стародавні руїни, що височіють посеред океану дюн
2023
Неолітична Греція 7 тис. до н.е. — бл. 3200 р. до н.е. (Діміні і Сескло)
Археологічний термін, який використовується для позначення неолітичної фази грецької історії, що починається з поширенням землеробства в Греції в 7000–6500 рр. до н. е.
2023
Answear UA