Ми в соцмережах:
Підписатись

ДНК розкриває несподіване походження загадкових мумій Тарім, похованих у китайській пустелі

Фільтр по даті
Новини на 1 січня 2024 року
Оберіть іншу дату


ДНК розкриває несподіване походження загадкових мумій Тарім, похованих у китайській пустелі


Сотні муміфікованих тіл були знайдені в улоговині Тарім в Сіньцзяні, на північному заході Китаю, віком близько 4000 років. З моменту їх відкриття походження мумій, похованих у човнах у негостинному пустельному регіоні північно-західного Китаю, спантеличило та розділило археологів.


Знайдені в басейні Тарім у Сіньцзяні в основному в 1990-х роках, тіла та одяг мумій вражаюче неушкодженими, незважаючи на те, що їм близько 4000 років. Природно збережені сухим пустельним повітрям, їхні риси обличчя та колір волосся можна чітко побачити. Їхній західний вигляд; одяг з валяної та тканої вовни; а сир, пшениця та просо, знайдені в їхніх незвичайних могилах, свідчать про те, що вони були пастухами на далекі відстані зі степу Західної Азії або фермерами-переселенцями з гір і пустельних оазисів Центральної Азії.


Місцеві жителі?

Нове дослідження китайських, європейських і американських дослідників, які проаналізували ДНК цих 13 мумій, вперше секвенувавши їхні геноми, намалювало іншу картину. Їхній аналіз показав, що останки належали не прибульцям, а місцевій групі, яка походить від стародавнього азіатського населення льодовикового періоду.


«Мумії довгий час захоплювали вчених і громадськість з моменту їх першого відкриття. Крім того, що вони надзвичайно збереглися, вони були знайдені в дуже незвичайному контексті, і вони демонструють різноманітні та далекі культурні елементи»,


- сказала Крістіна Уоріннер, доцент кафедри антропології в Гарвардському університеті.


«Ми знайшли вагомі докази того, що вони насправді представляють генетично ізольовану місцеву популяцію».


Проте, на відміну від їхньої генетичної ізоляції, вони, схоже, відкрито сприйняли нові ідеї та технології від своїх сусідів-скотарів і фермерів, а також розвинули унікальні культурні елементи, яких не поділяють жодні інші групи.
ДНК розкриває несподіване походження загадкових мумій Тарім, похованих у китайській пустелі

Дослідники вивчили генетичну інформацію з найдавніших мумій Тарімського басейну, віком від 3700 до 4100 років, а також геноми, секвеновані з останків п’яти людей із Джунгарського басейну, розташованого на півночі в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. Датовані 4800-5000 роками тому, вони є найдавнішими людськими останками, знайденими в регіоні.


Стародавня ДНК може надати вагомі докази пересування людей у той час, коли письмових записів чи інших підказок мало, сказав Вагіш Нарасімхан, доцент Техаського університету в Остіні, який працював із генетичними зразками з регіону Центральної Азії. Він не брав участі в дослідженні і назвав дослідження "захоплюючим".


Дослідження показали, що мумії Тарімського басейну не мали ознак змішування (науковий термін для народження дітей) з іншими групами, які жили в той самий час. Мумії були прямими нащадками групи, яка колись була широко поширена під час льодовикового періоду, але в основному зникла до кінця тієї ери приблизно 10 000 років тому. Стародавні жителі Північної Євразії, сліди цієї популяції мисливців-збирачів збереглися лише незначно в геномах сучасних популяцій, причому корінні жителі Сибіру та Америки мають найвищу відому частку. Знахідка їх у Тарімській улоговині та датування цими роками була несподіваною.


Джерело: archaeohistories


Найстаріша пляшка вина Шпайєра, або "Römerwein" - врожаю 325 р
Протягом декількох років сучасні історики обговорюють майбутнє найстарішої пляшки вина у світі, відомої як пляшка вина Шпайєра, або "Römerwein"
2019
>
Пойнт Немо: Кладовище космічних кораблів дві милі під Тихим океаном
Названий на честь морського капітана Жуля Верна і менш привабливо відомий як Океанічна точка недоступності - це точка у Тихому Океані за 1400 миль від найближчої берегової лінії
2021
Народ Йоруба походять із Стародавнього Єгипту?
Джонсон, відомий історик, стверджує, що йоруби емігрували з Верхнього Єгипту до Іфе, що підтверджується існуванням скульптур, відомих як «Мармур Іфе». Ці скульптури, які приписують раннім предкам народу йоруба, демонструють єгипетські риси
2023
Answear UA