Ми в соцмережах:
Підписатись

Valknut – символ вікінгів

Фільтр по даті
Новини на 1 січня 2024 року
Оберіть іншу дату


Valknut – символ вікінгів


Це один із найбільш обговорюваних і найзагадковіших символів, які з’являються в скандинавській історичній культурі. Він складається з трьох трикутників, що з’єднуються між собою.


Археологічно він з’являється на мальовничих меморіальних каменях, які датуються епохою вікінгів і стоять на шведському острові Готланд, а також на могильних речах із поховання корабля Осеберг на дерев’яній лавці в Норвегії.


Його назва не згадується в жодному джерелі періоду вікінгів


Валькнут — це сучасне норвезьке слово, яке означає «вузол полеглих тих що йдуть до Вальгалли». Походить від давньоскандинавського valr, «убиті воїни» та knut, «вузол» і було введено норвежцями, які жили задовго після епохи вікінгів. Але сьогодні ми не знаємо справжнього значення цього символу.


Валкнут з'являється лише у зв'язку з культом мертвих, як у вищезгаданих малюнках і похованні кораблів.


На камені присутній Один.


Навіть там, де він не присутній безпосередньо поруч із Валькнутом, ми часто знаходимо інші символи, тісно пов’язані з ним. Наприклад, англосаксонські урни містять зображення коней і вовків, двох тварин, які часто є супутниками Одина в скандинавських міфологічних казках.


Менш задовільне пояснення, яке стверджують деякі вчені, полягає в тому, що Валькнут міг бути «Серцем Хрунгніра», згаданим у «Прозі Едди» Сноррі Стурлусона.


Ми можемо лише припустити, що Валкнут багато в чому пов’язаний зі смертю, переходом від життя до смерті і, можливо, назад, Один і сила зв'язувати та розв'язувати.


З цього випливає, що ми можемо лише здогадуватися про ідеї, з якими асоціюється Валькнут, і що це символ Одина.


Однак його конкретне значення з його формою все ще залишається загадкою. Навіть усі теорії про це – лише теорії.


І будь-яке пояснення – лише думки та припущення.


Спільнота Njordkraft @bjorni_viking ©Авторське правоРимські сотники: полководці людей - висока ймовірність смерті
Усі чули про сотників (центуріонів) римської армії. Починаючи від шкільних уроків історії та закінчуючи коміксами Астерікса, вони знову і знову з’являються в сучасних уявленнях про Рим та його армію
2020
Скара Бра (Scara Brae) на Оркнейських островах – неолітичне поселення, старше за Піраміди
Одне з найвідоміших відкриттів сучасної археології: в 1850 році бурхливий шторм розорював затоку Скайл на Оркнейских островах на північний схід від материкової частини Шотландії, відкривши поселення часів неоліту Скара Бра, поховане під піщаними дюнами
2018
Тіра: 5 фактів про одне з найдавніших міст світу, яке знаходиться в Україні
Мало хто знає, що під стінами Аккерманської фортеці на території сучасного м. Білгорода-Дністровського Одеської області розкопано одне з найстарших міст світу, якому близько 2500 років
2018
Answear UA