Ми в соцмережах:
Підписатись

Англійській вчитель історії та 9000-річний чеддер-мен мають однакову ДНК

Фільтр по даті
Новини на 1 січня 2024 року
Оберіть іншу дату


Англійській вчитель історії та 9000-річний чеддер-мен мають однакову ДНК


Розділені 10 000 років, але пов’язані ДНК! Було перевірено ДНК скелета віком 9000 років і було зроблено висновок, що живий родич викладає історію приблизно за півмилі від поховання, відстежуючи майже 300 поколінь.


Шість років тому, коли Едріан Таргетт, учитель історії на пенсії з Сомерсета, зайшов на сайт до свого місцевого агентства новин, він був вражений, побачивши знайоме обличчя, яке витріщилося на нього. Це обличчя, яке з’явилося на першій сторінці кількох газет, належало його далекому родичу — насправді приблизно 10 000 років тому — відомому як Чеддер-Мен.


Стародавня ДНК чеддерської людини, скелета епохи мезоліту, знайденого в 1903 році в печері Гоф в ущелині Чеддер, Сомерсет, допомогла вченим музею намалювати портрет однієї з найстаріших сучасних людей у Великобританії.


Це відкриття узгоджується з низкою інших мезолітичних людських останків, виявлених по всій Європі. Людина чеддер є найстарішим повним скелетом, знайденим у Великій Британії, і давно вважається першим сучасним британцем, який жив близько 7150 року до нашої ери. Його останки зберігаються в Лондонському музеї природознавства в галереї «Еволюція людини».


Чеддер-Мен отримав своє ім’я не через свою прихильність до сиру, який, ймовірно, почали вирощувати лише приблизно через 3000 років, а тому, що його знайшли в ущелині Чеддер у Сомерсеті, Англія (звідки, до речі, походить сир чеддер).


Приблизно 25 років тому під час дивовижної ДНК-детективної роботи, використовуючи генетичний матеріал, взятий із порожнини одного з корінних зубів Чеддера, вчені змогли ідентифікувати 62-річного містера Таргетта як прямого нащадка.


Аналіз його ядерної ДНК показує, що він був типовим представником західноєвропейської популяції мисливців-збирачів того часу, з непереносимістю лактози, ймовірно зі світлими очима (швидше за все зеленими, але, можливо, блакитними або горіховими), темно-каштановим або чорним волоссям. , і темна/темно-чорна шкіра, хоча не можна виключити проміжний колір шкіри.


Існує кілька генетичних варіантів, пов’язаних зі зниженою пігментацією, у тому числі деякі, які сьогодні дуже поширені серед європейського населення. Однак людина Чеддер мав «предкові» версії всіх цих генів, що наполегливо свідчить про те, що він мав «темний до чорного» тон шкіри.


Тепер людина Чеддер знову в заголовках газет, оскільки нове дослідження його ДНК за допомогою передових технологій дозволило дослідникам створити криміналістичну реконструкцію його рис обличчя, кольору шкіри та очей і структури волосся. І найбільшим сюрпризом є те, що цей стародавній британець мав «темну до чорної шкіри — і яскраво-блакитні очі». (Попередня реконструкція, до того як були доступні детальні тести генетичного секвенування, передбачала біле обличчя, карі очі та зовнішність «мультяшної» печерної людини.)


Ніхто не думав розповісти про це пану Таргетту чи запросити його на відкриття нової реконструкції його предка в Музеї природознавства в понеділок.


«Тепер я почуваюся дещо більш мультикультурним», — сміється він. «І я точно бачу, що є сімейна схожість. Цей ніс схожий на мій. І в нас обох ці блакитні очі».


Початковий науковий аналіз у 1997 році, проведений для серіалу про археологічні знахідки в Сомерсеті, показав, що сімейна лінія містера Таргетта зберігалася в районі ущелини Чеддер приблизно дев’ять тисячоліть, їхні гени передавалися від матері до доньки через так звані мітохондрії. ДНК, яка успадковується від яйцеклітини.


Простіше кажучи, Адріан Таргетт і Чеддер Мен мають спільного предка по материнській лінії.


Останки Чеддера були знайдені в печері Гоф в Сомерсеті в 1903 році


Лише колір шкіри Чеддера позначає різницю в цьому величезному просторі часу. Раніше вважалося, що колір шкіри людини став світлішим близько 40 000 років тому, коли населення мігрувало на північ від суворого африканського сонячного світла, де темна шкіра мала захисну функцію.


У менш сонячних широтах світліша шкіра мала б еволюційну перевагу, оскільки вона поглинає більше сонячного світла, необхідного для виробництва вітаміну D, поживної речовини, життєво важливої для запобігання інвалідизуючим захворюванням, таким як кістковий рахіт. Пізніше, коли сільськогосподарські культури почали замінювати спосіб життя мисливців-збирачів, а громади їли менше м’яса, субпродуктів і жирної риби — дієтичного джерела вітаміну D — бліда шкіра мала б ще більшу перевагу та прискорила поширення відповідних генів.


Попередні дослідження показали, що людина Чеддер виглядав так, як це було зроблено, але тепер вчені переконані, що він був темношкірим, мав блакитні очі та темне волосся


Однак, згідно з популяційними генетиками з Гарвардського університету, колір обличчя чеддерської людини узгоджується з останніми дослідженнями, які свідчать про те, що гени, пов’язані зі світлою шкірою, почали поширюватися приблизно 8500 років тому.


Вони повідомляють, що протягом 3000 років темношкірі мисливці-збирачі, наприклад, предки пана Таргетта схрещувалися з ранніми фермерами, які мігрували з Близького Сходу і які несли два гени світлої шкіри (відомі як SLC24A5 і SLC45A2).


Не дивно, що Чеддерська ущелина залишається головним місцем у Великобританії для палеолітичних людських останків. Людина Чеддер була похована одна в камері біля входу в печеру. Але з ним пов’язаний не лише Едріан Таргетт. Справді, для багатьох сучасних британців справжнє обличчя Людини Чеддер пропонує унікальну близьку зустріч ДНК з їхнім минулим. Сучасні британці беруть близько 10 відсотків свого генетичного походження від західноєвропейської популяції мисливців-збирачів, з якої виникла чеддерська людина.


archaeology-world.comБончуклу Гуюк: Виявлено поселення віком 11 000 років
Люди Бончуклу Гуюка, або буквально Намистовий курган, вважаються предками народу Чатал Гуюка, дуже великого селища неоліту та халкітотіки на півдні Анатолії. Найбільш глибокі шари кургану вважаються даними приблизно з 7500 до н.е.
2018
Ксар Драа в Тімімуні, Алжир
Ксар Драа в Тімімуні, Алжир, — це стародавні руїни, що височіють посеред океану дюн
21-01-2023
Imago Mundi Найдавніша Карта Світу з Вавілону 500 р BC
Найдавнішою відомою картою світу є Вавилонська карта світу, відома як Imago Mundi. Ця карта датується 5 століттям до нашої ери
08-10-2023
Answear UA