Ми в соцмережах:
Підписатись

Imago Mundi Найдавніша Карта Світу з Вівілону 500 р BC

Фільтр по даті
Новини на 1 січня 2023 року
Оберіть іншу дату


Imago Mundi Найдавніша Карта Світу з Вівілону 500 р BC

Найдавнішою відомою картою світу є Вавилонська карта світу, відома як Imago Mundi. Ця карта датується 5 століттям до нашої ери. Ця карта, знайдена на півдні Іраку в місті під назвою Сіппар, показує невелику частину відомого світу, яким його знали вавилоняни багато століть тому.


Ця карта була сформована з глиняної таблички та була знайдена на північ від стародавнього міста Вавилон, на родючому східному березі річки Євфрат.


Ця карта показує вавилонський погляд на землю й небо очима самих вавилонян, помістивши місто Вавилон у центр карти. Подібно до того, як інші цивілізації зробили з Афінами чи Єрусалимом, Вавилон був поставлений у центр, оскільки він був центром життя для тисяч людей, які там жили – це була єдина перспектива, яку вони мали без використання сучасних технологій, таких як супутники, інструменти для створення карт і надійне транспортування на великі відстані. Їхнє бачення та уявлення про навколишній світ можна побачити через цю крихітну табличку, якою б неповною вона була.
Imago Mundi Найдавніша Карта Світу з Вівілону 500 р BC

Дольмен де Сото (Андалусія, Іспанія)
Це одна з найважливіших і найкраще збережених мегалітичних пам'яток на півострові. Будівництво мало місце між неолітом і бронзовим віком (тобто 3000-2500 років до нашої ери)
раніше
Люди пішли від "водяних мавп", Або чому ми так любим море
Теорію вперше висловив 1960 року морський біолог Алістер Харді. Майже відразу вона була розкритикована і розгромлена. Але недавно її знову похвалив відомий натураліст сер Девід Аттенборо, автор сценарію документального серіалу «Планета Земля»
раніше
Ірландська неолітична могила Ньюгрендж - найстаріший пам'ятник у Світі
Неолітична прохідна могила в долині Бойн, графство Міт в Ірландії, була виявлена ​​в 1699 р. Н. Е. І стала туристичною визначною пам'яткою задовго до того, як її розкопали та відновили з 1962 р. По 1975 р. за участі покійного професора Майкла Дж. О'Келлі, професора археології в університетському коледжі Корк
раніше