Ми в соцмережах:
Підписатись

Археологи знайшли справжній меч Екскалібур, який застряг у камені в боснійській річці

Фільтр по даті
Новини на 1 січня 2023 року
Оберіть іншу дату

Археологи знайшли справжній меч Екскалібур, який застряг у камені в боснійській річці

Принаймні так вони пояснили міфологічну історію короля Артура. Але чи справді король Артур був реальною людиною чи просто героєм кельтської міфології? Хоча дебати тривають століттями, історики не можуть підтвердити, що Артуро дійсно існував.


Але на початку цього року все змінилося. Вони знайшли сім фрагментів рукописних і раніше втрачених рукописів про Мерліна, короля Артура та Святий Грааль у бібліотеці Брістольського університету у Великобританії. Ці фрагменти були спочатку опубліковані в Страсбурзі, Франція, і датуються між 1494 і 1502 роками.


Це дивовижне відкриття викликало всілякі припущення, і багато хто припускав, що це явний доказ того, що король Артур існував. І якщо це було недостатньо показово, тепер нещодавно знайдений меч, застряглий у скелі боснійської річки, вважається «королівським Ескалібуром».


Археологи витягли меч чотирнадцятого століття з каменю, знайденого на дні річки Врбас, на західі Боснії та Герцеговини. Врбас — це річка довжиною 240 кілометрів у серці Боснії, неподалік від міста Баня-Лука. Відкриття порівнюють із легендою про чарівний меч короля Артура через те, як його знайшли.


За словами археолога Музею Республіки Сербської Івани Панджич, 700-річний меч був знайдений у твердій скелі приблизно на 10 метрів нижче поверхні річки, тому при його вилученні потрібна була особлива обережність.


Археологи зробили це відкриття під час розкопок біля руїн середньовічного замку в Звечаї. Перед тим, як замок було знищено в 1777 році, він, ймовірно, був зайнятий середньовічною знаттю, яка правила містом.


«Наш меч у камені… вилучено з Врбасу через невідомо скільки століть», — написав у Twitter Ігор Радоїчич, мер Баня-Луки, другого за величиною міста в Боснії.


Безумовно, це рідкісна знахідка, оскільки це перший меч, знайдений поблизу середньовічного міста Звеча. Насправді за останні 90 років на Балканах було знайдено лише інший меч цього типу. Тепер експертам потрібно з'ясувати, чому стародавній меч був вмурований у скелю.


Як не дивно, між цією новою знахідкою меча на дні річки Врбас і легендою про короля Артура є чимало спільного. Ми всі чули про історію Артура, чарівного меча та чарівника Мерліна.Рунний камінь Березань
Рунний камінь Березань — історичний артефакт, розташований на острові Березань в нижній течії річки Дніпро перед її впадінням у Чорне море на території сучасної України
18-03-2024
мумії Тарім
ДНК розкриває несподіване походження загадкових мумій Тарім, похованих у китайській пустелі
Сотні муміфікованих тіл були знайдені в улоговині Тарім в Сіньцзяні, на північному заході Китаю, віком близько 4000 років
2024
Давноримський Ред-Булл: Поска
Давньоримський напій «Поска» був особливо популярний серед римських легіонерів. Він має ізотонічні властивості і дуже здоровий. Тому римські легіонери любили змішувати собі цей напій під час походу
раніше