Ми в соцмережах:
Підписатись

Знайдено залишки найбільш масового жертвопринесення дітей у Світі

Фільтр по даті
Новини на 1 січня 2022 року
Оберіть іншу дату

Знайдено залишки найбільш масового жертвопринесення дітей у Світі

Жахлива археологічна знахідка не для людей зі слабкими нервами: кілька років тому на північному узбережжі Перу було виявлено сліди, ймовірно, найбільшого масового жертвопринесення дітей у світі.


Понад 140 дітей і 200 молодих лам було вбито в ході події, яка сталася близько 550 років тому на березі Тихого океану, неподалік столиці імперії Чиму. На піку свого розвитку люди культури Чиму контролювали територію довжиною 600 миль вздовж узбережжя Тихого океану – до того, як держава Чиму була підкорена інками приблизно 1470 р. нашої ери.


Пам'ятник Уанчакіто-Лас-Ламас розташований на невисокій скелі всього за 300 м від моря. Лас-Ламас вперше привернув увагу ЗМІ у 2011 році, коли археологи виявили у прибережних дюнах кістки дітей та лам. На момент завершення розкопок у 2016 році на цьому місці знайшли понад 140 дитячих скелетів та 200 молодих лам.


Текстиль, знайдений у похованнях, вдалося датувати радіовуглецевим методом, згідно з яким поховання виникло між 1400 та 1450 роками.


На скелетах дітей та тварин є сліди порізів грудної клітки, а ребра вивихнуті. Ймовірно, грудну клітку жертв розкривали, щоб витягти серце.


Тут же було знайдено кістки трьох дорослих — чоловіка та двох жінок із ознаками тупих травм голови. Ймовірно, ці люди мали якесь відношення до проведеного ритуалу. Обличчя багатьох дітей вимащені червоним пігментом на основі кіноварі – сліди його досі присутні на черепах. Дітям від 5 до 14 років; більшість із них поховані обличчям на захід, до моря.


На думку археологів, усі діти та тварини загинули "за один раз". Про це говорить характер слідів на шарі висохлого бруду, знайденому біля пам'ятника. Цей шар колись покривав стрімчак, і його пошкодили під час підготовки могильних ям та подальшого дійства. На бруді надрукувалися численні сліди ніг дорослих у сандалях, босоногих дітей, молодих лам та собак. Схоже, що групи дітей та лам вели до місця жертвопринесення з північного та південного країв скелі, зустрівшись у центрі, де відбувся ритуал.


Судячи з слідів на кістках, і діти, і лами було вбито внаслідок поперечних надрізів грудини. Досвідчені жерці виконували свою жахливу роботу швидко та ефективно: «пробні» нерішучі розрізи на кістках відсутні.


Аналіз ДНК показав, що в жертву принесли і хлопчиків, і дівчаток, а, судячи з ізотопного аналізу, багато дітей прибули сюди з різних регіонів імперії Чиму. Про це говорять і модифікації черепів, що практикувалися на той час у деяких високогірних районах.


  • Досі найбільшим масовим жертвопринесенням дітей вважалося ритуальне вбивство та поховання 42 дітей у Темпло Майор у столиці ацтеків Теночтітлане (сучасний Мехіко).

Але навіщо це все? На думку дослідників, перед жертвопринесенням на узбережжі стався сильний дощ та повінь. Кліматичний колапс міг порушити морський промисел і вивести з ладу велику інфраструктуру сільськогосподарських каналів Чиму.


Можливо, спочатку мешканці узбережжя принесли в жертву дорослих, щоб задобрити сили природи, а коли цього виявилося замало – взялися за дітей.

  • "Люди жертвують тим, що має для них найбільшу цінність", - пояснюють фахівці.


Знайдено залишки найбільш масового жертвопринесення дітей у Світі