Ми в соцмережах:
Підписатись

Пойнт Немо: Кладовище космічних кораблів дві милі під Тихим океаном

Фильтровать по дате
Все актуальные новости и акции на 1 січня 2021 року
Выберите другую дату
Пойнт Немо: Кладовище космічних кораблів дві милі під Тихим океаном

Названий на честь морського капітана Жуля Верна і менш відомий як Океанічна точка недоступності - це точка у Тихому Океані за 1400 миль від найближчої берегової лінії. Світові космічні агентства використовують його в якости місця поховання космічних кораблів.


За даними Smithsonian.com, під більш ніж двома милями води похована космічна станція МІР радянських часів, понад 140 російських транспортних засобів, кілька вантажних кораблів Європейського космічного агентства і навіть ракета SpaceX.


Коли знакова і величезна російська станція "Мір" потрапила у воду у 2001 році, "Кладовище космічних кораблів" стало останнім місцем її відпочинку. Зіркове списання виглядало не зовсім граціозно. По-перше, надвисокі температури при повторному вході в атмосферу, як правило, знищують навіть найжорсткіші матеріали.


Журнал Smithsonian зазначає, "хоча оригінальне судно важило 143 тонни, до Тихого океану дісталося лише близько 20 тонн". За словами Gizmodo, те, що залишилось, розділилося приблизно на 6 частин.


Пойнт Немо: Кладовище космічних кораблів дві милі під Тихим океаном

У Росії найбільший обсяг померлих кораблів у цьому місці ... близько 200 предметів галактичного сміття, як повідомляло Popular Science ще в 2016 році. Однак, коли небеса стають все більш людними, це все відносно, коли йдеться про космічну гонку.


Наступним знаковим об‘єктом, який дістанеться до Пойнт Немо, стане Міжнародна космічна станція, очікуваний час прибуття 2028 року. І звичайно, чим вони більші, тим важче падають. МКС не перевезе повних 500 тонн, але це може дати місцевим морським жителям щось, про що слід турбуватися.


Що ще там, внизу, розкинулося на тисячі кілометрів? Popular Science згадує "супутники-шпигуни" (хоча менші об'єкти, подібні до цього, зазвичай поглинаються вогнем) і "паливні баки", а також "сотні вантажних кораблів" для астронавтів.


На замітку наукової фантастики, Gizmodo згадує "роботів-фрахтувачів". На глибині 2,5 милі на кладовищі космічного корабля, схоже, є змови, готові для всіх. Астрономічна операція триває з 1971 року.


Цей фантастичний смітник зоряних кораблів насправді напрочуд практичний. Можливо, остаточний вислів давнього вислову: "Що йде вгору, повинно зійти", сили тяжіння забезпечують, щоб все, що потрапило в космос, згодом поверталося додому, подобалося це людям чи ні. Тож потрібно будувати плани ремесел та інших предметів, щоб вони висаджувались якомога далі від людського життя.


Пойнт Немо повністю безлюдний? Gizmodo описує судноплавство поблизу як "відносно легке". Морська влада зобов’язана повідомити будь-кого в районі, що потенційно можливо


Як взагалі досягається такий точний спосіб падіння? Gizmodo деталізує процедуру - відповідна країна інформує Чилі та Нову Зеландію про останні прибуття за кілька днів до приходу корабля з орбіти.


Пойнт Немо: Кладовище космічних кораблів дві милі під Тихим океаном

Розрахунки проводяться максимально скрупульозно, але не все можна врахувати. У статті Business Insider 2018 року згадується, що „зараз багато космічних агентств та корпорацій будують космічні кораблі із системами для їх деорбітації”.


Якщо експерти не хочуть зводити речі буквально на землю, вони можуть відправити кораблі і так далі в зворотному напрямку. Журнал Smithsonian пише про “орбіту-кладовище”, яка знаходиться приблизно в 22000 милях від планети.


Тут предмети можуть кружляти в достатній безпеці. Тим не менше, на цій конкретній смузі є достатньо місця, перш ніж речі почнуть стикатися.


Пойнт Немо також зіграв свою роль у вигаданому Всесвіті. "Жуль Верн" був самоконтрольним вантажним судном, події навколо якого відбулися в 2009 році. Ще один автор фантазії влаштував свою дію, прив'язану до сторінки. Gizmodo пише: “Міф Лавкрафта про Ктулху також ставить затонуле місто кошмарів Р’лі не дуже далеко від Пойнт Немо ”.


Океанічна точка недоступності - це місце, де диво космічних подорожей відповідає менш гламурній реальності повернення додому. Можливо, заспокоює те, що космічні станції, супутники та скручені шматки металу занурюються в холодні глибини, де вони потрапляють в середовище, не схоже на те, звідки вони вийшли ...